Konkurs wiedzy „Azymut na NATO”

Potrzebujesz więcej Informacji

Jeśli próbujesz skontaktować się z biurem Komendy przejdź do zakładki Kontakt.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie wiedzy „Azymut na NATO”, organizowanym przez Chorągiew Śląską ZHP! To niepowtarzalna okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat NATO, a także wykazać się kreatywnością poprzez przygotowanie prezentacji multimedialnej i udział w stacjonarnej olimpiadzie wiedzy.

Konkurs skierowany jest do harcerzy oraz uczniów śląskich szkół, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Nie zwlekaj – zgłoś drużynę już dziś i sprawdź, jak dobrze znasz sojusz, który od 25 lat wspiera Polskę na arenie międzynarodowej!

Oto najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące konkursu „Azymut na NATO”:

• Dla kogo: Konkurs skierowany jest do harcerzy Chorągwi Śląskiej ZHP oraz uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) i ponadpodstawowych z województwa śląskiego.

• Formularz zgłoszeniowy: Zgłoszenia drużyn (3-osobowych) można przesyłać do 30 września 2024 r. przez formularz Microsoft Forms.

• Etapy konkursu:

• Etap I – Ogólny: Przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat NATO (termin nadsyłania prac: 10 października 2024 r.).

• Etap II – Finałowy: Stacjonarna olimpiada wiedzy o NATO, która odbędzie się 23 października 2024 r. w Ośrodku Harcerskim Chorągwi Śląskiej w Chorzowie.

• Nagrody: Najlepsze drużyny otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy, a wyniki finału zostaną opublikowane na stronie internetowej chorągwi.

Zachęcamy do udziału – to doskonała szansa na naukę i zdobycie cennych nagród!

Honorowy Patronat Śląskiego Kurator Oświaty
Pani Aleksandry Dyli

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….