1,5 procent

1% czy 1,5%??

W tym roku, w konsekwencji szerszych zmian podatkowych, które dotyczyły całego systemu, JEDEN procent zmienił się w PÓŁTORA procent.
Za jakiś czas będziemy więc musieli zacząć mówić o alokacji inaczej i odejść od symbolicznego 1%. Jednak w tekstach i na grafikach poniżej trzymamy się na razie pierwotnego określenia. A to dlatego, że w sezonie rozliczeniowym, który minął, 1% był nadal JEDNYM procentem. Środki, które będziemy teraz wydawać i informacje otrzymywane z US dotyczą więc jeszcze 1% (a nie 1,5%) i tak je na razie opisujemy.

W ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie 1,5 procent pojawi się dopiero 1 stycznia 2023 roku (zastępując „stary” 1%). Jeśli więc dziś zajrzycie do aktualnego tekstu ustawy, to nadal będzie tam 1%.

za: ngp.pl

Gdyby wszyscy harcerze zamieszkali w jednym mieście, byłoby ono wielkości Grudziądza.